Art & Kulturë

Horoskopi Javor 6 – 12 Korrik 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Me fillimin e javës jeni të favorizuar nga planeti i Saturnit dhe do e keni më lehtë të filloni dhe përfundoni ndonjë projekt afatgjatë dhe fitim prurës. Edhe ndikimi i planetit të Hënës do ju përqafojë dhe këtë javë do e kaloni shumë mirë me miqët apo kolegët tuaj. Nga data 11 Korrik do e keni mundësinë të filloni ndonjë inciativë në aspektin emocional dhe atë të dashurisë sepse jeni shumë të favorizuar.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Me 6 Korrik do të nisni javen duke qenë i hidhëruar në lidhje me dikë të rritur apo një projekt që është në vazhdimësi. Sido që të jetë, ju mund të kapni përbrenda mirëpo mund të jeni të befasuar nga rezultatet. Prandaj, bëni më të mirën tuaj për të ecur me rrjedhën dhe për të parë sesi ndryshimi mund të ju bëjë më produktiv – dhe të çojë në njohje. Me 12 korrik, dita e fundit e javes do të jetë më e lehtë të shpreheni në çështje të përditshme dhe ndërveprime, të bëni veprimet tuaja përreth qytetit dhe të ndizni postat elektronike pa aq shumë vështirësi teknike.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Me 6 korrik ju mund të ndiheni të shtyrë të angazhoheni edhe më tej në marrëdhëniet tuaja më të afërta dhe të mendoni se çfarë duhet të bëni për të ngritur lidhjet tuaja. Çfarëdo sfide emocionale që mund të lind tani mund të ndjehet si bezdi, por të qenit i gatshëm për të rritur dhe bërë punën e nevojshme për të forcuar lidhjen tuaj, përfundimisht mund të jetë thellësisht përmbushëse. Ditët në vazhdim do filloni të forconi besimin tuaj në situata sociale, si dhe oreksin tuaj për të dalë nga zona juaj e rehatisë. Ndarja e kësaj dëshire me një mikun tuaj të rëndësishëm ose një mik të dashur mund të bëjë për një rast të ëmbël, të paharrueshëm.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Me 6 korrik do të vendosni që marrëdhëniet tuaja të lulëzojnë. Nëse keni nevojë të keni një bisedë të vështirë me një mik, koleg ose ndonjë tjetër të rëndësishëm, energjia e këtij momenti vendos tonin për të rritur dhe për ta bërë atë sa më mirë në aftësinë tuaj. Me 12 korrik do bëhet më e lehtë për të ndarë atë që është në mendjen tuaj dhe për të artikuluar qëllimet tuaja personale. Pasi të keni medituar për atë që dëshironi të arrini gjatë tre javëve të kaluara, mund të jeni në gjendje edhe më të mirë për të udhëhequr akuzat për fushatat afatgjata të lidhura me punën tuaj ose të bëni lëvizje ambicioze për ta realizuar një ëndërr të gjatë.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Duke filluar nga 6 Korriku është koha të bashkoheni me miqtë, kolegët dhe personat tjerë të rëndësishëm për të filluar ndonjë projekt grupor që do jetë shumë harmonik dhe gazmor. Edhe dashuria këtë javë nuk do ju mungojë, por do ndjeheni shumë sensitiv ndaj gjërave të vogla që do ju duhet të bëni shumë kujdes. Duke vazhduar nga 12 Korriku deri me datën 4 Gusht, do ndikoheni nga planeti i Merkurit për të dytën herë këtë vit duke ju shtuar kështu dashurinë dhe duke filluar të ju plotësojë dëshirat tuaja personale.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Deri me 10 korrik ju do të merreni më shumë me fantazitë dhe ëndrrat tuaja romantike. Në vend që t’i lyeni ato nën qilim në përpjekje për të qëndruar në një rrugë praktike, do të bëni mirë që mendja juaj të endet dhe të luajë në fundin e imagjinatës suaj. Çfarë do të mund të përfundojë mund t’ju sjellë kënaqësi edhe më të madhe nga marrëdhënia juaj më e ngushtë. Më pas, deri me 12 korrik, ju do të jeni duke pastruar rrugën për të komunikuar në mënyrë më efektive me kolegët dhe miqtë, në mënyrë që të merrni përpara në përpjekjet e ekipit.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Nga 6 korrik ju do të aktivizoni imagjinatën tuaj dhe ndjenjat shpirtërore për mendimet se si të forconi ekuilibrin e punës dhe jetës në baza ditore. Nga 10 korrik ndjeshmëria gjithashtu do të jetë e zjarrtë në të gjitha cilindrat, por gjithashtu mund të jetë e vështirë të tregosh se si ndihen vërtet njerëzit që hasni rregullisht. Ndaleni duke ndërmarrë veprime derisa të fitoni qartësi. Nga 12 korriku ju mund të shikoni përpara për të pastruar çdo konfuzion që mund të keni përjetuar me ngritje më të larta ose në projekte të mëdha profesionale.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Deri me 10 korrik do të dëshironi bashkëveprime të lezetshme dhe të gëzueshme me më të dashurit tuaj. Lejimi i vetes që të tërhiqeni në moment dhe të lidheni në një nivel më shpirtëror, magjik me të tjerët mund të jetë vërtet shërues dhe përmbushës. Në të njëjtën kohë, do të bëni mirë të mbroheni nga marrja e emocioneve negative të njerëzve të tjerë si të jenë të tuajat. Përkundrazi, qëndrimi i përqendruar në lidhje me mënyrën se si ndjeheni ndërsa tregoni dhembshuri mund të parandalojë stresin dhe djegien nga puna. Me 12 korrik do të bëni planë të udhëtimit për të ardhmen.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Deri me 11 korrik do të doni të aplikoni një shpërthim energjie rinore drejt lidhjeve tuaja më të afërta. Marrja e iniciativës vjen natyrshëm. Me 12 korrik do të jesh në gjendje të lidhesh në një nivel të thellë, të përzemërt me një tjetër të rëndësishëm ose të një të dashur tjetër me të cilin ndan një lidhje të rëndësishme, mund të ndjehesh edhe më lehtë sesa në javët në vazhdim. Nëse ndani aktive të përbashkëta, tani mund të jetë një kohë e mirë për të kapërcyer çdo gabim komunikimi ose gabime teknike që shfaqeshin kohët e fundit, dhe sigurohuni që jeni në të njëjtën faqe.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Deri me 8 korrik ju mund të mbështesni kokën me më të dashurit tuaj. Pështjellimi dhe stresorët e tjerë ushqehen me gjendjen tuaj të shkurtër, duke e bërë të vështirë që ju të bëni një hap prapa, të merrni frymë thellë dhe pastaj të rifilloni çdo bisedë që përfundoi të nxehet. Por nëse mund ta bësh atë të ndodhë, mund të parashohësh fjalë dhe veprime impulsive. Pastaj, me 12 korrik ju mund të pastroni çdo konfuzion me partnerin tuaj, ose një mik apo koleg i ngushtë.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Me 6 korrik ju mund të kapeni nga rojet nga një valë zhvendosjeje me të dashurit ose mjedisin tuaj të shtëpisë. Të zbulosh që duhet të luftosh me këtë situatë është e sigurtë se do të marrësh nën lëkurën tënde, por, nëse mundesh, mundohu të bësh maksimumin për të përqafuar rrugën me gunga për atë që është dhe çfarë mund të jesh në gjendje për të mësuar prej saj. Nga 12 korrik fryni një psherëtimë lehtësie, pasi tani duhet të keni një kohë më të lehtë për t’u rikthyer në një rutinë fitnesi, që ju është dashur të ndiqni pauzë ose të pastroni komunikimet e gabuara me bashkëpunëtorët.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Deri me 9 korrik nuk do të jetë për t’u habitur nëse ndjeheni të frymëzuar dhe të sigurt kur bëhet fjalë për të hedhur një projekt krijues. Mbështetu në këtë energji artistike dhe ju mund të largoheni nga momenti kur ndjeheni vërtet të realizuar. Deri me 12 korrik ju ka të ngjarë të keni të bëjnë me pengesat dhe vonesat në lidhje me netët e datës dhe mundësitë për të shprehur atë që është në zemrën tuaj. Gjetja e mënyrave të reja për të mbushur jetën e përditshme me argëtim, gëzim dhe magji të pastër mund të ndjehen më pak si duke tërhequr dhëmbët tani, për fat të mirë!

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).