“Boeing Boeing” ndalon këtë rradhë në qytetin bregdetar të Durrësit

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Komedia e suksesshme “Boeing Boeing” vjen sërish për të gjithë fansat e saj dhe personat që nuk kanë patur mundësi ta shikonin më parë, më 16, 17 dhe 18 mars ora 19:00, në teatrin “Aleksandër Moisiu” në Durrës.

Një komedi e bujshme, në venat e së cilës rrjedh gjak si ai i komedive të Shekspirit me incidente të hareshme dhe ngatërrim identitetesh, “Boeing Boeing” paraqet aventurat dashurore të beqarit francez Bernard me stjuardesat e tij bukuroshe.

Tri stjuardesa, më saktë, nga tre vende të ndryshme, secila duke besuar se është e fejuara e Bernardit. Më pare, Bernardi ka ditur t’i xhonglerojë këto gra, falë njohjes të orarit të detajuar të fluturimeve të tyre. Kur situata ndryshon dhe të treja gratë e tij mbërrijnë në apartament në të njëjtën ditë, Bernardi (me ndihmën e shokut të tij të mefshtë Robert) lufton me të gjitha mënyrat, që ato të mos e marrin vesh të vërtetën.

A do të mundet Don Zhuani gënjeshtar ta mbajë në këmbë këtë maskaradë, apo do të ndodhë katastrofa? Si i thonë fjalës: Gjithçka është mirë, kur përfundon mirë.

Boeing Boeing

Keto dite te ftohta ejani ti kaloni ne ngrohtesine dhe argetimin qe ju fal komedia brilante '"Boeing Boeing"".Nga sonte deri te dielen ora 19:00 ne sallen Moliere.Nxitoni te rezerevoni ne 0695717746/042278158

Posted by Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" on 28.02.2018

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj