Art & Kulturë

Arilena Ara së shpejti me këngë të re në anglisht

Këngëtarja Arilena Ara, ishte mysafire këtë të diele në emisionin “1 Kafe me Labin Summer”.

Vitin e kaluar ajo ka marrë pjesën në festivalin “Kënga Magjike” me këngën “Nëntori”, e cila ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm jo vetëm në trojet shqiptare por edhe në Evropë, transmeton Koha.net.
Ara gjatë bisedës zbuloi se kënga “Nëntori”, saktësisht remixi i saj i bërë nga Besmir Bajgora, është si kënga e parë në të gjitha top listat dhe chartet e më shumë se 34 vendeve të Evropës.

Gjithashtu, Arilena ka zbuluar se është duke punuar në një projekt të ri, këngë të re, e cila do të jetë në gjuhën angleze dhe do të titullohet “I’m Sorry”.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).