Art & Kulturë

BBC shkruan për Arilenën

BBC i ka dedikuar një artikull këngëve konkurruese në “Eurovision 2020”. BBC komenton ndër të tjera interpretimin e Arilenës, duke e quajtur si të nevojshme prezencën e një balade të tillë në “Eurovision”. “Eurovisioni” nuk do të ishte “Eurovision” pa një baladë të fuqishme, preferohet të këndohet në një vëllim kryesor nga një femër me […]

Arilena Ara rrëmben çmimin e madh në Paris

Edicioni i 41-të i “The Best Awards” është mbajtur në Paris dhe krahas emrave të mëdhenj të fushave të ndryshme të artit, ishte një vend special edhe për këngëtaren shqiptare. Arilena ka rrëmbyer çmimin “The Best Awards” për kategorinë e muzikës si “Këngëtarja fenomen e vitit” duke vulosur kështu, për të disatën herë, suksesin e […]

Arilena Ara së shpejti me këngë të re në anglisht

Këngëtarja Arilena Ara, ishte mysafire këtë të diele në emisionin “1 Kafe me Labin Summer”. Vitin e kaluar ajo ka marrë pjesën në festivalin “Kënga Magjike” me këngën “Nëntori”, e cila ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm jo vetëm në trojet shqiptare por edhe në Evropë, transmeton Koha.net. Ara gjatë bisedës zbuloi se kënga “Nëntori”, […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).