Art & Kulturë

Ylli Baka të premten tek Amfiteatri

Ylli Baka është një ndër këngëtarët më të mirë të muzikës popullore të jugut. Me një karrierë të gjatë artistike si brenda dhe jashtë vendit, admirohet për vokalin e tij të vecantë që qendis motivet e jugut. I njohur në të gjithë trevat shqiptare, albumi Këngët e vendit tim, është ai që e shpalosi fuqishëm talentin e tij artistik. Një mbrëmje ku mund të këndojmë të gjithë, pse jo të ndjekim ritmin e valles, të qeshim me humorin e të ftuarve speciale, mjafton të mos mungosh… Ylli Baka Live në Amfiteatër…

*Për shkak të kushteve atmosferike koncerti do të zhvillohet më 7 Qershor ora 20:00.

*Biletat e shitura janë të vlefshme dhe për datën 7 qershor.

Image may contain: 1 person, smiling

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).