Art & Kulturë

Video/ Frozen do të ketë një tjetër seri! Ja trajleri

Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme ‘Frozen’, Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke nxjerrë trajlerin.

Frozen 2 do shfaqet në kinematë botërore më 22 nëntor.

Të gjithë personazhet e preferuar të fansave janë rikthyer në film, si: princeshë Ana (Kristen Bell), Olafi (Josh Gad), Kristofi (Jonathan Groff) dhe sigurisht, dreri i veriut Sveni.

Frozen u kthye në fenomen global duke fituar më shumë se 1.2 miliardë dollarë në të gjithë botën.

Gjithashtu fitoi dy Oscars, duke përfshirë ‘Best animated feature’.

Shihni trajlerin për më tepër.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).