Art & Kulturë

Tre musketierët sërish në Amfiteatër. Ja surprizat kësaj radhe

Elton Deda, Redon Makashi dhe Aleksandër Gjoka do të ngjiten sërish në skenën e Amfiteatrit te Liqeni i Tiranës pas kërkesave të shumta. Tre musketierët rikthehen më 8 Tetor në Amfiteatrin e Tiranës për të risjellë këngët hit të tyre, në një mbrëmje plot emocione e adrenalinë.

Të gjithë adhuruesit e muzikës së tyre do shijojnë nën shoqërinë e njëri-tjetrit tingujt live të rock-ut, pasi repertori i koncertit do të jetë i larmishëm.

Do të këndohen plot 11 këngë të repertorit të Tre Musketierëve. Ndërsa surpriza e kësaj radhe do të jetë i ftuari special DANTIS, i cili do të këndojë disa këngë që i përkasin atij si edhe një duet COVER me Tre Musketierët. Kënga që do të performojnë të katërt është Highway Star e Deep Purple.

Gjithashtu përveç Dantes do të ketë edhe të ftuar të tjerë që do të këndojnë me Tre Musketierët si dhe nga një këngë të tyre solo.

Kastriot Tusha i cili do të jetë një nga të ftuarit do të këndojë këngën “Margjelo”. E ftuar gjithashtu do të jetë Eneda Tarifa e cila do të këndojë hitin e saj “Me veten”. Por nuk do të mbyllet me kaq.

Për më tepër merrni miqtë, të afërmit apo familjarët dhe ndiqni nga afër Tre Musketierët.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).