Art & Kulturë

Madonna nis turneun në Europë

Ylli i popit, këngëtarja Madonna, do të nisë turneun e saj në Europë për promovimin e albumit të ri. Këngëtarja përveç albumit e saj të ri ‘’Madame X’’ i cili del më 14 qershor, gjithashtu ka zbuluar fazat e shfaqjeve të saj të ardhshme të drejtpërdrejta. Asnjë stadium apo arenë, por vetëm koncerte në teatro. […]

Eminemi me turne në Europë

Reperi i famshëm amerikan, Eminem, ka njoftuar se së shpejti do të mbajë turne edhe në Evropë. Në një postim në faqen e tij zyrtare, Eminem ka treguar se gjatë verës do të mbajë koncert në disa prej qendrave kryesore evropiane, përfshirë Zyrihun, Milanon, Hanoverin e Londrën. Turneu është pas lansimit të albumit “Revival”.

Dua Lipa me turne në qytete të ndryshme të botës

Dua Lipa i ka publikuar tashmë datat e koncerteve të turneut të saj, me titull “Dua Lipa: The Self-Titled Tour”. Turneu ka për qëllim promovimin e albumit debutues të këngëtares, dhe do ta dërgojë atë në më shumë se 20 qytete të ndryshme të botës. Koncerti i parë besohet se do të zërë vend në […]

Capital T me turne botëror

Këngët e suksesshme, koncertet e shumta dhe gjithë dashuria që ka marrë, sidomos kohëve të fundit nga fansa e tij të cilët gjithmonë janë në rritje, kanë bërë që këngëtari Capital T të synojë më larg. Përmes një postimi në Instagram, Capital T ka njoftuar që shumë shpejt do të nisë një turne botëror të […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).