Art & Kulturë

Misioni Ekonomik – Bujqësia në Shqipëri

Përshkrim i eventit: Takime individuale biznesi B2B që operojnë në fushën e bujqësisë. Bujqësia përbën një nga sektorët më të rëndësishëm në ekonominë kombëtare të Rep. Fed. Austriake. Bizneset austriake kanë demostruar se kanë aftësinë dhe kapacitetet e duhur teknologjike dhe njerëzore për të siguruar produkte me cilësi të lartë jo vetëm për tregun e […]

Nis shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri – Lihtenshtejn

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë të interesuarit se ka filluar sot shitja e biletave për sfidën e rradhës së kombëtares, Shqipëri – Lihtenshtejn, e cila do të zhvillohet në datë 2 shtator ora 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë, nën drejtimin e trajnerit të ri Christian Panucci, vazhdojnë rrugëtimin me këtë ndeshje kualifikuese […]

Një zhytje në Shqipëri

“Një shembull i shkëlqyer është Butrinti, në afërsi të Sarandës. Zona arkeologjike ruan dëshmi të kulturës helene, romane, bizantine, veneciane dhe otomane, mbështjellë nga një peisazh fantastik, rrethuar nga një liqen i kripur, i cili bashkohet me detin nga kanali i Vivarit:, shkruhet nder të tjera në reportazhin e revistës së njohur. Reportazh nga revista […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).