Art & Kulturë

Sot koncert në Sheshin “Skënderbej”, ja yjet e muzikës shqiptare që ngjiten në skenë

Teksa votimi për cilin nga 4 yjet ndërkombëtarë të muzikës që do të donit të vinte në Tiranë vijon, “Sheshi Skënderbej” do të presë sot pasdite artistët më të mirë vendas në një koncert dedikuar qytetarëve të Tiranës. Disa nga zërat më të pëlqyer nga të rinjtë si: Ledri Vula, Arilena Ara, Yll Limani, Alban […]

Ceremonia e hapjes së Sheshit Skënderbej 10 Qershor

Sheshi “Skënderbej” ka dalë një mrekulli. Pas gurëve nga të gjitha trojet shqiptare, në skenë vijnë tingujt e të gjitha trojeve ku jetojnë shqiptarë. Ejani të festojmë së bashku në një festë të madhe të shpirtit shqiptar në 10 Qershor, ora 19.30. #PROGRAMI: KONCERT ME RASTIN E INAUGURIMIT TË SHESHIT “SKËNDERBEJ” “Rrjedh në këngë e […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).