Art & Kulturë

PEZA (UK) dj set @Radio Bar

Kemi kënaqësi të sjellim për herë të parë në Radio Bar britanikun e mirënjohur PEZA. Emri PEZA (Lee Perry) është kthyer si një sinonim te skena: Re-Edit – Nu-Disco shoqëruar me tingullin e acidit 303. Remix-et dhe bashkëpunimet e tij në treg perfshijnë emrat si Damon Albarn dhe Mike Smith (Blur, Gorillaz), Greg Wilson, Dicky […]

Drejt Pezes mbi Dy Rrota

Ne kuader te Javes se Mobilitetit Europian, e cila nis kete te shtune dhe vazhdon deri ne 22 shtator, do te organizohen shume aktivitete te ndryshme nder te cilat edhe biketours. Keshtu qe le ta nisim kete organizim me nje pedalim drejt Pezes, ku edhe festa na pret. Aktiviste e vullnetare kudo qe te jeni […]

Peza n*fest: Rebel 2017

Edhe këtë 16 shtator, Peza N’Fest 2017 rikthehet me më shumë surpriza. Të gjithë në Pezë për të kaluar momente të paharrueshme me aktivitete të shumta për çdo grupmoshë. Lojëra, përralla në natyrë dhe shfaqje cirku për më të vegjlit, ndërsa nuk do të mungojë dhe ekspozita me fotografi të veçanta të cilat evokojnë luftën […]

PEZA Music Garden

Miq! Faleminderit nga zemra per mbeshtetjen dhe hijeshine qe i keni sjelle kopshtit tone te muzikes! Kete te premte dt.01.09.2017 ju ftojme qe te shijojme sebashku, naten e fundit per kete vit , te Peza Music Garden !Me tingujt ,zerin dhe performancen e mrekullueshme te Kamela Islamaj! Ju mirepresim! Per rezervime : ne nr.048780100 ,Cel […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).