Art & Kulturë

Çfarë duhet të blejmë në mars?

Do të gjeni më poshtë disa sugjerime se çfarë nuk duhet të mngojç këtë muaj në tryezën tuaj. Perimet e marsit Shparguj, brokoli, karçof, karota, çikore, produkte deti, finok, sallatë jeshile, patate të reja, spinaq dhe lakra. Këto janë produktet që duhet të hyjnë menjëherë në listën e pazareve të marsit. Shpargujt janë pak kalorikë dhe kanë aftësi […]

Supë me mish viçi, perime dhe elb

Një supë e shëndetshme dhe shumë e shijshme. Përbërësit: 1 lugë vaj ulliri rreth 1 kg mish viçi të prerë në kube patate të madhësisë mesatare (gjithashtu të prera në kube) 4 karota mesatare të prera në kube 1 qepë e vogël 3 degë selino 6 thelpinj hudhre 1/2 litri lëng mishi një lugë e vogël […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).