Art & Kulturë

Supë me mish viçi, perime dhe elb

Një supë e shëndetshme dhe shumë e shijshme. Përbërësit:

1 lugë vaj ulliri

rreth 1 kg mish viçi të prerë në kube

patate të madhësisë mesatare (gjithashtu të prera në kube)

4 karota mesatare të prera në kube

1 qepë e vogël

3 degë selino

6 thelpinj hudhre

1/2 litri lëng mishi

një lugë e vogël trumzë pluhur

rreth 40 g domate të prera në kube

3/4 e gotës elb

kripë dhe piper

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).