Art & Kulturë

Teatri Metropol çel sezonin me…

Teatri Metropol këtë vit e ka nisur me artdashësit e vegjël. “Miushet e shkathëta” është shfaqja e parë për këtë vit në këtë teatër. Sikurse të gjitha shfaqjet për fëmijë të Teatrit Metropol, edhe “Miushet e shkathëta” përveç platformës edukuese, janë shfaqje interaktive, ku publiku i vogël është pjesë e rëndësishme e skenës. Kjo vepër […]

“Miushet e shkathëta”, një shfaqje për fëmijë vetëm në Teatrin Metropol

Këtë të shtunë dhe të dielë, shfaqja për vogëlushët, e titulluar “Miushet e shkathëta”, do të ngjitet sërish në skenën e Teatrit Metropol. Një vepër e autoreve Janet Stanford dhe Kathryn Chase Bryer, ajo tregon historinë e dy miusheve aventuriere, Neli dhe Emilia, të cilat jetojnë në një papafingo. Kjo shfaqje vjen nën regjinë e […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).