Art & Kulturë

Horoskopi për ditën e sotme, 20 prill 2018

Dashi Sot çiftet më të rrezikuara janë ata që kanë pasur diskutime në të kaluarën. Edhe ata që janë të lidhur me një person prej shumë kohësh do të sulmohen nga shumë dyshime. Beqarët nuk duhet të humbasin shanset e mira, duhet të dëgjojnë zemrën e tyre. Ju jeni plot dinamizëm dhe mund të lëvizni […]

Horoskopi për ditën e sotme, 19 prill 2018

Dashi Të pakënaqur nga Hëna, si edhe me Venusin e burgosur në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, për sot nuk bëhet fjalë për aventura dashurie! Si kompensim, mbështetje e Diellit dhe Plutonit hap rrugën për një miqësi të veçantë, intensive dhe intime. Demi Do të keni krijimtari të shkëlqyeshme në punë. Origjinaliteti i bashkëngjitet çdo nisme. […]

Horoskopi i ditës së Mërkurë, 18 Prill 2018

Dashi Nuk do të jetë rasti për të mbajtur inatin me partnerin/en, përballuni drejtpërdrejt me të pa kundërshtime. Pranoni polemikat dhe kritikat. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të kapërcejnë të gjitha tensionet e akumuluara në ditët e mëparshme. Një ditë elektrizuese ju pret në punë, do të jeni në gjendje të ripërcaktoni […]

Horoskopi për ditën e sotme, 17 prill 2018

Dashi Do të mbizotërojë shpirti i skuadrës me kolegët, kur njëri nuk ia del e ndihmon tjetri, pa zili dhe kritika, për të arritur objektivin. Investimet do të duhet të monitorohen: konsultohuni me një ekspert të kësaj fushe. Do të bëni blerje interesante në librari. Demi Do të përshkoheni nga ndjenja e të qenit zotërues, […]

Horoskopi për ditën e sotme, 16 prill 2018

Dashi Do të jeni me miq dashamirës dhe përkrahës, me të cilët do të vendosni të organizoni një aktivitet të bukur. Mes artit dhe natyrës, të bashkëpunues është edhe më e lehtë. Shpenzime të paparashikuara në punë, kompjuteri dhe printeri kanë nevojë për ndërhyrjen e një tekniku. Demi Hëna është dembele sot përkundër Plutonit që […]

Horoskopi për ditën e sotme, 13 prill 2018

Dashi Me Mërkurin tek Peshqit, thellohuni në gjërat që ju përshtaten dhe ju interesojnë më shumë, dhe do të rrisni kompetencat tuaja profesionale. Mërkuri bashkëpunëtor do t’ju ndihmojë të zgjeroni horizontin dhe të pasuroni lidhjet me të tjerët. Demi Marsi në shenjën tuaj ju dhuron energji për t’ju përkushtuar angazhimeve të përditshme. Ndërsa Urani ju […]

Horoskopi për ditën e sotme, 12 Prill 2018

Dashi Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja, mos hyni në lojë, sepse rrezikoni të krijoni ndonjë situatë të pakëndshme, për të cilën mund të pendoheni. Përpara se t’i futeni kokë e këmbë një ndërmarrjeje, do të ishte mirë të vlerësonit të mirat dhe të këqijat. Demi Të shpërblyer nga Venusi në shenjën e […]

Horoskopi për ditën e sotme, 11 prill 2018

Dashi Merrni pak kohë për t’u menduar mbi mundësitë e reja profesionale, që ju janë ofruar. Më mirë të mos merrni vendime bazuar mbi entuziazmin momental. Nëse vazhdoni të mos ndiheni në lartësinë e duhur në disa situata, ashtu do të dalë me të vërtetë. Me shumë optimizëm! Demi Të kënaqur me surprizat e dhuruara […]

Horoskopi për ditën e sotme, 10 prill 2018

Dashi Për shkak të ndikimit jo të favorshëm të Uranit nuk duhet të humbni nëpër hollësi, por duhet të përqendrohuni në esencën e gjërave. Organizohuni! Vazhdon lëvizja favorizuese e Jupiterit, e cila premton ndryshime pozitive dhe krijuese në jetë. Demi Bashkëveprimi i Hënës me Venusin do të bëjë që sot të kaloni një ditë të […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).