Art & Kulturë

Unë kam një ëndërr

Ëndrrat e ditës dhe të natës sillen krejt ndryshe nga njëra-tjetra. Ëndrrat e ditës i përmbahen një logjike të rreptë dhe ndjekin një qëllim, një dëshirë ose një shpresë. Tek ëndrrat e ditës, ne krijojmë thuajse një utopi, një lloj përfytyrimi të një të ardhmeje të mirë. Tek ëndrrat e natës mungon zakonisht çdo logjikë: […]

Alban Skënderaj realizon ëndrrën e tij

Ai është një nga këngëtarët më të famshëm dhe më të dashur për publikun shqiptar. Me një eksperiencë prej 13 vitesh në tregun muzikor, Alban Skënderaj ka fituar çmime të ndryshme për këngët e tij, ku së fundmi, u shpall si Njeriu i Vitit për 2016. Ditën e djeshme, këngëtari ka njoftuar fansat mbi ëndrrën […]

Eni në ndjekje të ëndërrave

“Eni në ndjekje të ëndrrave” Bazuar në personazhin e Harold Gray Regjia & Përshtatja ENDRI ÇELA Skenografia BEQO NANAJ Kostumografe SOFI KARA Koreografe ALMENDA HOXHA Tekstet e Këngëve ENDRI ÇELA Interpretojnë : Algiona AGA, Adriana TOLKA, Jona XHELILAJ, Franc BREGU, Emiljano BUFAZI, Elona MAMO. Kjo është historia e ngrohtë, prekëse dhe me plot dashuri dhe […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).