Art & Kulturë

Eni në ndjekje të ëndërrave

“Eni në ndjekje të ëndrrave”
Bazuar në personazhin e Harold Gray

Regjia & Përshtatja ENDRI ÇELA
Skenografia BEQO NANAJ
Kostumografe SOFI KARA
Koreografe ALMENDA HOXHA
Tekstet e Këngëve ENDRI ÇELA

Interpretojnë : Algiona AGA, Adriana TOLKA, Jona XHELILAJ, Franc BREGU, Emiljano BUFAZI, Elona MAMO.

Kjo është historia e ngrohtë, prekëse dhe me plot dashuri dhe me ngjyra jete, e vajzës së vogël, jetimes, Eni. E shtypur nën tiraninë e Zj. Heningen, ëndrra e Enit është të gjej prindërit e saj. Ajo e di se diku, larg apo afër, ata janë duke menduar për të, prandaj çamarrokja Eni nuk rresht së besuari e luftuari për realizimin e ëndrrës së saj. Plot aventura nisin të marrin jetë kur ajo kërkohet të adoptohet nga pasaniku më I madh në të gjithë rruzullin tokësor.
Personazhe nga më të ndryshëm vijnë tani në jetën e saj. Disa sjellin energji, dinamik, optimizëm, gëzim e shpresë, të tjerë ndikojnë në intrigë si pjesë e pandashme e jetës.
Një shfaqje me dimensione të mëdha, ku ngjyrat njerëzore depërtojnë në shpirtin dhe mëndjen e fëmijës, dhe jo vetëm.
Një shfaqje që të lë të mendosh se si është dhe si duhet jetuar jeta. Një muzikal argëtues dhe jashtëzakonisht emocionues.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).