Art & Kulturë

Revista greke artikull për këngëtaret shqiptare

Revista e njohur greke “Voice of Athens” i ka kushtuar një artikull të tërë këngëtareve shqiptare me famë botërore, ku i përgëzon për talentin dhe ndër të tjera përmend faktin që në Greqi, shqiptarët mundohen t’a fshehin origjinën e tyre, pasi trajtohen në një mënyrë që s’mund të ecin përpara. Flet për Dua Lipën, Rita […]

Bebe Rexha, pjesë e një filmi të animuar

Bebe Rexha do jetë dublante e filmit të animuar “Ugly Dolls”. Këngëtarja me origjinë shqiptare do jetë dublante e një prej personazheve në film, së bashku me Kelly Clarkson, Nick Jonas, Wanda Sykes, Gabriel Iglesias, Pitbull, Wang Leehom, Blake Shelton, Janelle Monae, Emma Roberts, Charli XCX dhe Lizzo. Kelly Clarkson do dublojë zërin e personazhit […]

FOTO/ Ja si ishin veshur VIP-at në Grammy Awards 2018

Ceremonia e 60-të e Grammy Awards u zhvillua ditën e djeshme në New York dhe yjet e muzikës e të Hollywood-it shkëlqyen në tapetin e kuq. Pothuajse të gjithë mbajtën në dorë një trëndafil të bardhë për të treguar mbështetjen e tyre ndaj lëvizjes kundër abuzimeve seksuale në punë “Time’s Up”. Pjesë e këtij festivali kanë qenë […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).