Art & Kulturë

Sot i jepet lamtumira e fundit Adela Xhamanit

Në ora 12:00 do të mbahen homazhe në Kinemanë e qytetit të Kavajës, kurse varrimi i të ndjerës do të bëhet në ora 14:00.

Njoftimin për ceremoninë mortore të Adelës e bëri miku i saj, Eraldo Rexho i cili ndër të tjera shkroi: “Sot e kam të pamundur të shkruaj për ty Adela… Por meqë të gjithë e dinin miqësinë tonë, e kam unë për detyrë t’i njoftoj të gjithë dashamirësit e tu, se nesër ora 12:00, në Kinemanë e qytetit tënd, Kavajës, do të mbahen homazhet për ty engjëll dhe prej aty do bëhet përcjellja jote për në banesën e fundit.

Lajmi për vdekjen e Adelës ka tronditur gjithë opinionin, shumë prej fytyrave publike kanë shkruar fjalë emocionuese në telegramet ngushëlluese.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).