Art & Kulturë

“Salome” në Teatrin Skampa në Elbasan. Ja datat

Shfaqja “Salome” vjen më 24 dhe 25 Shtator 19:00 në Teatri Skampa në Elbasan.

“Salome” është një nga ato vepra, që ngelesh pa frymë kur i lexon. Oscar Wilde është një autor tronditës dhe po aq tronditëse është dhe shfaqja!

Me regji nga Carlo Sciaccaluga dhe aktorët Ermira Hysaj, Alert Çeloaliaj, Ervin Bejleri, Yllka Mujo, Alesia Xhemalaj, Emiljano Bufazi, Ermir Hoxhaj, Ilia Kaçi, Ismail Shino, Kleivert Ibrahimllari, Marsel Greva, Urim Aliaj.

Mos e humbisni!

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).