Art & Kulturë

Rikthehet Festivali ndërkombëtar operistik “MARIE KRAJA”

Rikthehet Festivali Nderkombetar Operistik “Marie Kraja”, ne edicionin e 17-te, ne 19 dhe 20 Prill, ne dy nete magjike me ariet dhe kenget me te bukura klasike, intepretuar nga 15 konkurentet e ketij edicioni te ardhur nga vende te ndryshme te botes.

Te ftuar special, tenori i skenave boterore Murat Karahan dhe virtuozi i violines, fitues i cmimeve nderkombetare Elvin Hoxha.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).