Art & Kulturë

Përkujtohet Lasgush Poradeci

Në 32-vjetorin e largimit nga jeta të Lasgush Poradecit, bashkia e Pogradecit përkujtoi sot emrin dhe veprën e tij.

Zevendëskryetarja e bashkisë së Pogradecit, Entela Gusho, së bashku me stafin e Qendrës së Artit dhe Kulturës “Lasgush Poradeci” zhvilluan homazhe në nder të gjeniut të letrave shqipe.

Ata u ndalën fillimisht pranë vendit ku shpirti i tij prehet dhe më pas tek shtatorja në qendër të qytetit.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).