Art & Kulturë

Pene me spinaq dhe bizele

Përbërësit:

– 100 g makarona;
– 2 lugë jogurt;
– një grusht spinaq të freskët;
– lëng të gjysmë limoni;
– 3 – 4 lugë bizele;
– vaj ulliri;
– piper;
– kripë.

Përgatitja:

Zieni makaronat në ujë të njelmët, kulloni dhe ktheni në enë.

Shtoni jogurtin, një lugë vaj, lëngun e limonit, bizelen, spinaqin, kripën dhe piperin.

Përzieni dhe shërbeni.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).