Art & Kulturë

Monodrama ‘Burka e Medeas’, vjen së shpejti në Teatrin e Kukullave

Monodrama “Burka e Medeas” shkruar nga autori grek Andreas Flourakis dhe me regji nga Ema Andrea do të jetë premierë në skenën e teatrit për publikun. Regjisorja Ema Andrea këtë herë ka zgjedhur këtë vepër të autorit Flourakis, e cila do të interpretohet nga aktorja e njohur Erjona Kakeli.
Një monodramë e ditëve të sotme shprehet aktorja për këtë pjesë, që do të vijë në skenën e teatrit në data 3, 4, 10 dhe 11 qershor.

[codepeople-post-map]

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).