Art & Kulturë

Koncert për Nënë Terezën në Piana degli Albanesi

Eleganca e pianofortes dhe ajo çka sugjeron violina takohen dhe përzihen me fuqinë e një zëri sopranoje. Kjo është ”Nëna Arbëri”, koncerti që do të zhvillohet të enjten në orën 21:00 në sheshin ”Viktor Emanueli” në Piana degli Albanesi, shkruan agjencia italiane zyrtare e lajmeve, ANSA.

Një takim i dëshiruar shumë nga ministri i Shtetit i Diasporës Shqiptare, Pandeli Majko dhe nga Agjencia Kombëtare e Diasporës, me mbështetjen e komunës së Piana degli Albanesi për të kujtuar Nënë Terezën.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).