Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 2 – 8 Shtator 2019

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Nuk ka asnjë lajm të ardhshëm në dashuri për ju këtë javë. Ata që janë beqarë mund të përjetojnë tërheqje për dikë tjetër përveç standardit të tyre. Koha më e mirë e javës do të jetë rreth të Mërkurës, ndërsa pakënaqësia dhe tensioni në çifte mund të zgjatet deri në fundjavë. Puna: Në mjedisin profesional nuk jeni të kënaqur sa duhet dhe shumë prej jush nuk e kanë gjetur ende punën ideale për të bërë. Ata që tashmë kanë një profesion do të kenë shumë detyra për të kryer, megjithatë ju do të duhet të shmangni polemikat për të mos pasur diskutime me shefat dhe eprorët. Mbani impulsivitetin brrenda jush, në mënyrë që të mos i keqësoni marrëdhëniet.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Një periudhë shumë pozitive në dashuri për ju, në të cilën do të jetë e mundur të kryhen projekte të reja siç janë bashkëjetesa ose martesa. Vëmendje ndaj disa polemikave të mundshme në familje, ju mund të prekeni dhe të mbylleni në veten tuaj. Edhe për zemrat e vetmuara është një moment magjik, sidomos të Premten dhe të Shtunën do të ketë takime të shkëlqyera. Puna: Karriera profesionale do të marrë sukses drejt gjithë javës. Nga ditët e para të shtatorit do të jeni të lumtur të bëni diçka që me të vërtetë ju ngacmon dhe ju stimulon, dhe madje nëse do të ketë ndryshime do t’i pranoni me dëshirë!

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Disa prej jush do të duhet të marrin vendime themelore për të ardhmen tuaj. Ata që kanë pasur dyshime do të gjejnë mënyra për të sqaruar dhe gjithashtu do të kenë hapësirë ​​për të planifikuar projekte të rëndësishme. Një fundjavë e qetë për të gjithë, madje edhe për beqarët që do jenë në shoqëri të mirë, të gatshëm të hapin zemrat e tyre drejt emocioneve të reja. Puna: Në nivelin e punës, mund të vijnë ndryshime, që do të thotë gjithashtu një rritje e përgjegjësive. Sidoqoftë, është ende herët për të marrë një vendim, kështu që mos nxitoni dhe meditoni zgjedhjet tuaja. Lejoni vetes disa ditë më relaksuese nëse moti lejon.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Java fillon me një Hënë paqësore, e cila falë mbështetjes së Diellit, Venusit dhe Marsit do t’ju mbrojë nga tekat e Saturnit. Mbrëmjet do të kalohen më mirë si për çiftet ashtu edhe për beqarët, të cilët do të kenë takime të këndshme. Ata që kanë tashmë një lidhje do të duhet të merren me një tërheqje të fortë. Puna: Në punë, në kundërshtim me pritjet, do të gjeni gjithçka në rregull, dhe mund të ktheheni në rutinën pa përpjekje ose trauma. Fitimet do të jenë më se të drejta dhe do të garantohen nga një punë e rregullt, ndërsa ata që janë në kërkim të një biznesi të mirë do ta kenë të vështirë të rikuperohen. Prisni zhvillime dhe nëse në fundjavë keni mundësinë, kthehuni për të shijuar një relaksim të shëndetshëm.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Yjet këtë javë nuk janë vërtet në favorin tuaj. Nëse në muajt e fundit ka pasur probleme në çift, përpiquni të mos jeni tepër argumentues dhe lërini gjërat të marrin rrugën e tyre. Mundohuni t’i menaxhoni çështjet në marrëdhëniet tuaja në një mënyrë të informuar dhe të pjekur. Bisedoni me partnerin tuaj dhe përpiquni të gjeni një pikë takimi. Puna: Javë në ngjitje për ata që kanë lindur në shenjë. Do të jeni veçanërisht kreativë në vendin e punës dhe do të keni mundësi të dilni me ditët e mëparshme që nuk shkuan aq mirë. Me këtë prirje të favorshme rezultatet do të jenë të kënaqshme dhe do të keni të ardhura të mira, edhe nëse ato nuk janë shifra stratosferike.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Planet do të jenë në aspektin pozitiv këtë javë, beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime të reja, madje jo edhe shumë të kërkuara. Vlerësoni çdo raport mirë përpara se të programoni ndonjë gjë. Jeni mësuar të merreni me çdo problem tuajin dhe nuk u kushtoni vëmendje atyre që ju kritikojnë, por ndonjëherë dëgjimi i këshillave është i mirë. Puna: Faza e punës vazhdon e pabarabartë dhe ju mund të mbështeteni në bashkëpunime që do të zgjasin me kalimin e kohës. Kultivoni ato siç duhet, në mënyrë që të mos ju lejojnë të shpëtojnë prej jush dhe gjithmonë të dëshmojnë aftësinë dhe depërtimin tuaj, dy cilësi që ju bëjnë nder. Sado inteligjent dhe tërheqës të jeni, do ta ktheni çdo situatë në favorin tuaj, madje edhe më kritikët!

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Do e filloni javën në një humor të keq, por për çudi do ta përfundoni duke buzëqeshur, falë kuptimit të shkëlqyeshëm që do të arrini me partnerin. Atmosfera në shtëpi është idilike dhe nuk do të keni asgjë për të thënë për të dashurin tuaj. Edhe beqarët do shijojnë një humor të shkëlqyeshëm dhe me hënën në shenjë mund të bëjnë arritje të shkëlqyera! Puna: Mundësi të mira nga mesi i javës, përcjellë nga Mërkuri aktiv në emrin tuaj deri të enjten, pra perfekte për të zbatuar projekte për të ardhmen. Vetëm mes të martës dhe të mërkurës, një lajm i mirë mund të arrinte në fushën profesionale, i aftë të ndryshojë rrënjësisht jetën tënde.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Fillim i mirë i javës për ju, edhe nëse Urani mbetet gjithmonë në kundërshtim. Shumë dashuri do të transportohen me anije në fund të verës, dhe vetëm më të fortët do të rezistojnë. Ata që kanë qenë në çifte për ca kohë do të shijojnë një marrëveshje fantastike, ndërsa beqarët do duhet të zgjedhin edhe një herë miqësitë. Puna: Financat e mira falë të ardhurave nga puna. Kushdo që ka një aktivitet do të ketë fituar gjithashtu shumë dhe do të jetë në gjendje të kënaqet. Ndiqni intuitat dhe arsyen, dhe sigurisht që nuk do të gaboni!

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Në këtë javë mund të përjetoni disa momente mjaft intensive. Nëse keni disa probleme, do të duhet të përpiqeni të kuptoni nëse këto janë të zgjidhshme apo jo. Edhe ju do të duhet të reflektoni dhe nëse është e nevojshme të bëni disa ndryshime në sjelljen tuaj. Beqarët më të guximshëm nuk do të luftojnë për të pushtuar njerëz! Puna: Situata juaj ekonomike është mjaft e qëndrueshme. Ju keni shumë projekte për të realizuar, por përpiquni të jeni racional në rastin më të mirë. Disa mund të kenë surpriza kur të kthehen në punë, ata gjithashtu do të duhet të përshtaten, por horoskopi këshillon kundër polemikave dhe të presë që gjithçka të kthehet në normalitet.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Muaji i kaluar ka sjellë momente tensioni në jetën tuaj. Në vend të kësaj nga shtatori, do të keni mundësi të përjetoni emocione të reja në qetësi të përsosur. Do të jetë e nevojshme të duhet kohë për t’i kushtuar jetës private për të shmangur diskutimet me partnerin. Fundjavat e gëzuara për ata që janë beqarë, do të ketë shumë njohje të reja për t’ju mbajtur të shoqëruar! Puna: Puna do të vazhdojë në mënyrë të qëndrueshme gjatë gjithë javës. Disa lajme po vijnë për ata që punojnë nën varësi, mund të ketë shpërblime dhe lavdërime të rëndësishme për ata që kanë arritur qëllime. Megjithatë, një nervozizëm i vogël do të jetë i pashmangshëm për shkak të disa fjalëve të folura në kohën e gabuar.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Sfera dashurore vazhdon me ulje dhe ngritje dhe këtë javë do të ketë ditë të mirëkuptimit që do të alternojnë me ditët e tensionit. Sidoqoftë, do të jenë keqkuptime të parëndësishme, veçanërisht për shkak të çështjeve ekonomike. Fundjava do jetë mjaft paqësore dhe relaksuese dhe madje beqarët do argëtohen! Puna: Do të jetë një javë e mundimshme për vendasit e shenjës për shkak të sasisë së punës që do të jetë mbi supet tuaja. Do të duhet të bëni gjithçka për të rifituar forcën tuaj, gjithashtu sepse nuk do të jeni në gjendje të zëvendësoheni nga askush. Një çështje e mprehtë të martën mund të ju vë në trazirë, por asgjë nuk do t’ju ndalojë të zbatoni projektet tuaja!

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Në dashuri mund të ketë ndryshime të mëdha këtë javë, veçanërisht nëse nuk keni qenë mirë me personin në anën tuaj për ca kohë. Ata që kanë qenë me një person për ca kohë, mund të planifikojnë një bashkëjetesë ose martesë. Beqarët do përqendrojnë të gjitha energjitë e tyre në jetën emocionale. Puna: Në fushën profesionale, do të vijnë kënaqësi të mëdha, ndikimet astrologjike janë shumë pozitive dhe fitimet mund të rriten edhe përtej pritjeve. Ambiciet tuaja fluturojnë lart dhe qëllimet që duhen arritur janë duke u artikuluar gjithnjë e më shumë. Stimulimi i fundjavës, për tu shijuar në relaksim absolut.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).