Art & Kulturë

Jeta e Pavarotti-t së shpejti në dokumentar

Jeta Luciano Pavarotti-t së shpejti do të shfaqet përmes një dokumentari nëpër kinematë botërore.

Jeta e jashtëzakonshme e Pavarotti-t, albumet e të cilit thyen rekordet me mbi 100 milionë shitje, do të shfaqet nëpërmjet dokumentarit të përgatitur nën regjinë e regjisorit Ron Hoëard, i cili është edhe fitues i Çmimit Oscar.

Dokumentari “Pavarotti” do të shfaqë intervista, arkiva familjare, si dhe pamje dhe rrëfime të patreguara më parë.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).