Art & Kulturë

Je me grip? Pi vetëm çaj mali sepse…

Një filxhan me çaj mali ka efekte të jashtëzakonshme për të mposhtur virozat, gripin dhe të ftohurën.

Çaj mali me gjalpë, ëmbëlsuar me pak mjaltë dhe lëng limoni është një ndër kurat më të forta që mbrojnë organizmin. Gjalpi ndihmon dhe ata që kanë probleme me kollën ose fytin.

Ky çaj ndikon për një tretje shumë të mirë, ndërsa lufton alergjitë e astmën, dhimbjet e kokën e sinozitin.

Gripi, dhimbjet e fytit, kolla apo dhimbjet e kraharorit trajtohen më së miri përmes çajit të ngrohtë të malit.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).