Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 27 Janar – 2 Shkurt

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Ju mund të përjetoni një ankth këtë javë, gjë që do t’ju bëjë të përjetoni momente stresuese në jetën tuaj private. Sidomos në ditët qendrore do të jeni nervoz dhe gjendja shpirtërore do t’i ndërlikojë gjërat me partnerin. Beqarët do duhet të qëndrojnë të qetë dhe të kërkojnë alternativa të reja për të gjetur një shpirt binjak. Dilni dhe relaksohuni, yjet ju ftojnë të guxoni. Puna: Do të keni shumë punë për të bërë këtë javë, në mënyrë që të mund të përvetësoni edhe kohën tuaj të lirë dhe të ulni ndjeshëm shanset për të kaluar kohë me partnerin tuaj. Të mërkurën dhe të enjten do të ndjeheni më të lodhur, por në fundjavë do të rikuperoni dhe rifitoni forcën tuaj.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Në këtë javë, ata që lindin nga shenja do të përjetojnë ditë me ulje dhe ngritje. Pas një fillimi të qetë, do të pasojnë disa ditë të tensionuara, majat në të premten. Për fat të mirë gjithçka do të përfundojë në fundjavë, kur ju do të rimaerrni energjitë tuaja dhe zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të jetojnë aventurat e tyre në një mënyrë të pakujdesshme. Puna: Angazhimet e dy ditëve të para të javës do të marrin shumë kohë, veçanërisht nëse mbani pozicione përgjegjësie. Pjesa qendrore e javës është pozitive, veçanërisht nëse duhet të udhëtoni për punë, do të keni të gjitha mundësitë për të marrë shtigje të reja që do të sigurojnë suksesin e dëshiruar.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Këtë javë nuk do të ketë mungesë diskutimesh, ju do të shkoni të debatoni me partnerin tuaj edhe për gjëra të parëndësishme, por nuk do të lini të shkojnë deri sa të keni fituar ndeshjen. Çdo keqkuptim do të zhduket gjatë fundjavës, kur marrëveshja me të dashurin tuaj do të kthehet. Beqarët do takojnë njerëz të rinj me të cilët mund të bëjnë një miqësi të mirë. Puna: Ata që lindin në shenjë do të merren nga shumë dyshime për zgjedhjet profesionale të bëra në periudhën e fundit. Mbi të gjitha, ndryshimet drastike që do të ndodhin menjëherë nga frika. Sidoqoftë, nëse vendosni të ndryshoni drejtimin, dijeni që do të përballeni me shumë vështirësi, kështu që më mirë të vazhdoni dhe sigurohuni që gjithçka të shkojë mirë.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Fatkeqësisht, nuk do të jetë një kohë e mirë për ambientin e dashurisë. Këtë javë do të jeni të prirur për zemërim dhe ato dyshime që nuk janë zgjidhur ende me partnerin / en do të rishfaqen. Dëshira për të kuptuar atë që dëshironi do t’ju bëjë që të krijoni bujë për çështje të parëndësishme. Beqarët do të jenë në gjendje të marrin mesazhe nga dikush që ata kanë njohur me pushime. Puna: Fillimi i javës ka të bëjë me punën, por do të duhet t’i jepni vetes një veprim për të përfunduar negociata në favorin tuaj. Përtacia juaj nuk kalon pa u vënë re dhe disa kolegë mund t’ju kthehen. Mos u shqetëso, je ti që duhet të organizohesh për të përmbushur nevojat e biznesit tënd.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Do të jetë një javë revolucionare në të cilën do të keni shumë shkathtësi, veçanërisht në projekte dashurie. Disa mbrëmje do t’i kushtohen kohës së lirë me miqësi të ngushtë ose me partnerin tuaj. Fundjava do të jetë veçanërisht intensive, dhe do të keni mundësi të shmangni konfliktet edhe me partnerin. Njohje të reja vijnë për beqarët, shumë interesante! Puna: Javë ideale për të hedhur themelet për projektet e ardhshme, veçanërisht ato profesionale, falë revolucionit Uranus. Disa pengesa të vogla nuk do të jenë problem, pasi ju do të jeni në gjendje t’i zgjidhni ato pa probleme dhe vështirësi të veçanta. Me Marsin në favorin tuaj do të keni gjithë forcën që ju nevojitet për të mos u rrënuar.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Një javë e mirë për dashurinë, edhe nëse mund të shfaqen pakujdesi dhe mosmarrëveshje të shënuara me vendosmëri. Kundërshtimi i Venusit vazhdon të ndihet dhe sigurisht që nuk lehtëson komunikimin me partnerin. Sidoqoftë, do të bëhet më mirë gjatë fundjavës, tensionet do të zbehen dhe do t’i lënë vendin butësisë. Java e pasionit për beqarët, e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditë për t’u kujtuar. Puna: Java sjell perspektivë të shkëlqyeshme të fitimeve dhe ide novatore. Ju do të jeni me të vërtetë të pathyeshëm në frontin e punës, aq sa të mund të organizoni bashkëpunime që sigurisht do të rrisin vlerësimin tuaj për ju. E enjtja dhe e premtja në veçanti mund të jenë dy ditë të paharrueshme.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Diçka në sferën sentimentale mund të mos shkojë ashtu siç dëshironi, megjithatë mos e demoralizoni veten, do të keni aq shumë për të bërë sa që do t’i kushtoni pak vëmendje hollësive. Zemrat e vetmuara do të kenë mundësinë të vazhdojnë një njohje dhe t’i hapin zemrën ndjenjave të reja, shumë më thellë sesa menduan. Puna: Këtë javë kënaqësitë sigurisht që nuk do të dështojnë, Mërkuri i favorshëm është i gatshëm t’ju japë shumë entuziazëm dhe situata të reja stimuluese të vendosura në të cilat do të jeni në gjendje të ndiheni lehtësisht. E hëna dhe e marta do të jenë dy ditë veçanërisht me fat, të përqafuara nga favorizimi i Hënës. Midis të mërkurës dhe të enjten, megjithatë, mund të shfaqen disa pengesa të tjera.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Këtë javëimund të mbështeteni në mbështetjen e Venusit. Planeti i dashurisë është gati të ju dhurojë shumë emocione, pavarësisht nëse jeni beqar apo çift. Në menunë e çiftit, dashuria e ndërsjellë do të mbretërojë suprem, me kënaqësi të madhe të partnerit i cili do të përgjigjet çdo gjesti. Puna: Fatkeqësisht, zona e punës do të jetë me pak fat: një Mërkur i pafavorshëm rrezikon të krijojë disa vonesa ose bllokime në zyrë. Kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të së hënës dhe të martës. Në fundjavë, megjithatë, një hënë e bukur me fat do të vijë në shpëtimin tuaj dhe do t’ju lejojë të përparoni në disa situata profesionale.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Java fillon me dy ditë vërtet me fat në frontin sentimental. Që nga e mërkura, një Venus i pafavorshëm ka të ngjarë të krijojë një tension me partnerin. Përfitoni nga fundjava për të kaluar ca kohë në marrëdhëniet tuaja dhe do të jeni në gjendje të kapërceni çdo konflikt. Marsi në shenjë u jep shumë energji edhe beqarëve. Puna: Lajmet e mira mund të vijnë këtë javë. Pozicionet e ndryshme të planetëve do të ndikojnë në energjitë tuaja fizike dhe do t’ju duhet të bëni një pushim relaksues. Në fundjavë do të keni mundësinë të rifitoni energjitw dhe të shkëputeni nga jeta e përditshme për të freskuar veten.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Në sferën sentimentale këtë javë do të ketë mjaft surpriza të këndshme: Venusi në favor përforcon histori të gjata dhe u jep beqarëve mundësinë e takimit të destinuar për të zgjatur. Partneriteti do të rritet dhe do të ketë plane të këndshme për një të ardhme. Ata që kanë një tërheqje mund të ndërmarrin hapin e parë pa frikë. Puna: Një periudhë super me fat vazhdon për ju. Ju keni hyrë në një rrugë të re në karrierë dhe keni gjithçka që ju nevojitet për ta bërë atë dhe të arrini suksesin që dëshironi. Ditët më stimuluese mund të jenë ato të fundjavës kur kontrasti midis Diell-Mërkurit dhe Hënës do të theksojë përqendrimin e tyre në drejtime ende të pashpjeguara.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Këtë javë do të jeni gati të jetoni plotësisht ndjenjat tuaja. Horoskopi shpall ditë plot pasion, gjatë të cilave beqarët mund të bëjnë shumë pushtime dhe çiftet mund të konsolidojnë dashurinë e tyre. Fundjava do jetë plot surpriza, disa do të jenë shumë të mirëpritura. Puna: Mërkuri në shenjë është gati t’ju jap mundësinë që keni pritur. Këtë javë në të vërtetë mund të merrni një përgjigje të rëndësishme ose të keni një takim që mund të ndryshonte kartat në tryezë. Do të shijoni krijimtarinë dhe imagjinatën, me përjashtim të ditës së enjte. Në ditët e mbetura mund të tregoni aftësi të shkëlqyera krijuese.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Venusi në shenjë ju jep një bukuri unike dhe fuqi joshëse të pakrahasueshme. Ndjeshmëria juaj e thellë do të shkel zemrën e dikujt. Ata që muajt e fundit u është dashur të përballen me pushime ose kriza sentimentale, tani më në fund do të kenë mundësinë të fillojnë përsëri dhe ti kthehen dashurisw. Ditët më me fat do të jenë e mërkura dhe e enjtja, ku do të prekni majat e pasionit. Puna: Gjatë javës mund të ketë konflikte në punë, por asgjë veçanërisht e rëndësishme, dhe përveç të hënës, gjithçka do të duket se është nën kontroll. Ju do të jeni në gjendje të rifilloni projektet që i keni lënë mënjanë dhe t’i përfundoni ato, duke tërhequr gjithashtu kënaqësinë financiare.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).