Art & Kulturë

GALAKSIA”, skena nga nje ekzekutim! Premierë absolute në ArTurbina

GALAKSIA” (Skena nga nje ekzekutim) vjen premierë absolute më datë 7-8-9 Shkurt 2020, në sallën e madhe 400, ArTurbina. Shfaqja është nën regjinë e Rovena Lule Kuka dhe me një kast të mrekullueshëm aktorës.

Në vitin 1571 Venediku ka arritur një fitore të madhe në Betejën e Lepantos. Artistja Galaktia është përzgjedhur për të portretizuar këtë triumf, por ajo mbush një tablo të stërmadhe me dhunë, vuajtje dhe vdekje. Një betejë tjetër duket se po nis mes artistes dhe shtetit. Me Galaktian që qëndron e palëkundur përballë këtij rreziku, ju do magjepseni më forcën e artit dhe penelave!

☎ Rezervimet: 04 222 30 22
⏰Orari biletarisë 09:00-13:00 dhe 16:00-19:00.
🎫E Premte, E Shtunë, E Dielë: 5⃣0⃣0⃣ Lekë
🎫👨‍🎓👩‍🎓Tarifat e reduktuara për studentët e pajisur me kartë studenti:
🎫 E Premte, E Shtunë, E Dielë: 2⃣5⃣0⃣ Lekë

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).