Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 20 – 26 Janar 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Mjedisi sentimental i jetës tuaj duket se është e vetmja gjë e sigurt për ju për momentin. Në fakt, ju do të keni një partner nga ana juaj, të cilit mund t’i mbështeteni në çdo kohë. Megjithatë, për fat të keq, do të ketë disa vështirësi për t’u përballur, ndoshta për fëmijët ose çështjet familjare. Nëse jeni beqarë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të së premtes dhe të shtunës, kur takimet do të shumohen. Puna: Lajm i mirë për ata që kërkojnë një vend pune, mund të ketë disa propozime tërheqëse që do të tërheqin interesin tuaj. Sidoqoftë, ki kujdes që të mbash këmbët në tokë, jo gjithçka që propozohet është prej ari. Prandaj do të duhet të vlerësoni mirë kushtet e punës në mënyrë që të zgjidhni në avantazhin tuaj.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Këtë javë Venera do të ndalojë së qeni në opozitë dhe do ju duket se do të gjeni një qetësi që nuk e keni kuptuar për ca kohë. Marrëdhënia si çift do të lulëzoj dhe do të ndjeheni të kënaqur. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të rinj shumë interesant. Por kini kujdes nga keqkuptimet, ato mund të krijonë shumë polemika dhe kritika. Puna: Një javë disi monotone për ata që kanë lindur në shenjë, ditët kalojnë ngadalë dhe ju po kërkoni ndryshime. Ju mund të filloni të eliminoni gjithçka që nuk ju përshtatet, të tilla si lënia e një pune që nuk ju pëlqen të provoni dhe të bëni atë që dëshironi.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Në këtë javë mund të ndjeni nevojën për më shumë liri. Ata që kanë një lidhje në çift mund të ndjehen të mbytur nga partneri i tyre. Venera në kundërshtim do t’ju bëjë më të vetëdijshëm për dyshimet që keni në lidhje me marrëdhënien tuaj. Beqarët që kërkojnë qetësi do të bëjnë mirë të marrin pjesë në kompani më pak kërkuese. Puna: Në punë, përpiquni të mos jeni shumë impulsivë dhe të mos merrni shumë kapur në maninë e protagonizmit që shpesh ju veçon. Lini hapësirën që u meritojnë të tjerëve dhe gjithashtu provoni se jeni i aftë të merrni përsipër angazhime të mëdha. Horoskopi rekomandon që të vini veten në punë për të treguar cilësitë tuaja më të mira.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Këtë javë do të jeni të zënë me zgjidhjen e disa çështjeve të dashurisë, të cilat nuk ju kanë dhënë ndërprerje për disa ditë. E mërkura mund të jetë dita e duhur për të marrë një vendim përfundimtar, i cili mund të ndryshojë jetën tuaj të dashurisë. Nuk ka asnjë lajm të rëndësishëm për beqarët, por pritja nuk do të zgjasë shumë. Puna: Ju mund ta keni të vështirë të realizoni projektet tuaja sepse ata rreth jush do të përpiqen t’ju pengojnë. Përballë Mërkurit do të komplikojë negociatat dhe prandaj do të jetë e vështirë të mbyllni marrëveshje të reja. Por përpiquni të qëndroni të vendosur dhe të vazhdoni të besoni në qëllimet tuaja. Kënaqësitë do të vijnë herët a vonë.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Hëna në lidhje me shenjën tuaj zodiakale këtë javë do të jetë në gjendje t’ju dhurojë emocione të bukura. Dashuria do të jetë protagonistja në këto ditë dhe falë Venusit do të gjeni një qetësi të caktuar në vatër shtëpie, por edhe një dozë të mirë pasioni me partnerin tuaj. Për ata që janë beqarë, marrëdhëniet e reja mund të lindin së shpejti. Puna: Kjo do të jetë një moment shumë me fat për ju, veçanërisht të hënën dhe të martën. Ju jeni duke kërkuar stimuj të rinj për punë dhe do të gjeni mundësitë e duhura për të filluar një karrierë marramendëse. Do të keni mundësi ti bëni përshtypje eprorëve tuaj falë Jupiterit dhe Marsit, të cilët mbështesin të gjitha nismat tuaja.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Një javë shumë e qetë do të fillojë, në të cilën madje mund të ketë ditë të mërzitshme. Në sferën sentimentale, mund të lindin dyshime për partnerin dhe mund të lindin mosmarrëveshje. Do të keni kujdes që të mos i teproni fjalët nëse nuk dëshironi që situata të përkeqësohet. Sidoqoftë, për beqarët ka disa lajme të mira. Puna: Në punë mund të bëni takime shumë interesante. Sidomos midis ditës së martë dhe të mërkurë do të ketë disa lajme të mira që mund të ndryshojnë patjetër të ardhmen tuaj profesionale. Edhe pse mund të ketë disa pengesa të vogla për tu kapërcyer, e ardhmja duket shumë fitimprurëse dhe plot plane.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Këtë javë horoskopi shpall ditë qetësie për Peshoren, veçanërisht në sferën sentimentale. Me Hënën që hyn në shenjë do të ketë një lajm të mirë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Marrëveshja është në krye dhe ata që kërkojnë njohje të reja do të gjejnë bukë për dhëmbët e tyre. Një periudhë pasioni i madh do të vijë, e vështirë për tu kontrolluar. Puna: Në këtë javë, ditët e vogla stimuluese në punë do të jenë kryesisht të hënën dhe të martën, megjithatë situata do të përmirësohet drejt fundit të javës. Ju jo gjithmonë do të jeni në gjendje të përmbushni angazhimet tuaja për shkak të dembelizmit dhe kjo do të shkaktojë një mbingarkesë në gjërat që duhet të bëjnë. Nëse e organizoni kohën tuaj më mirë, megjithatë do të gjeni kohën për të zgjidhur çështjet urgjente.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Po vjen një javë me periudha lëkundëse për ata që kanë lindur nga shenja. Kokëfortësia juaj është shpesh një arsye për diskutim me partnerin tuaj, në fakt ju doni të keni të drejtë me çdo kusht për gjithçka. Ky qëndrim komprometon dialogun dhe pastron mirëkuptimin. Ditët e para do të shoqërohen me diskutime të nxehta të cilat, megjithatë, do të shpërndahen me ardhjen e fundjavës. Beqarët janë duke pritur për takime të reja. Puna: Këtë javë do të jeni të përmbytur me angazhimet e punës dhe me gjendjen shpirtërore që e gjeni veten do të jetë e vështirë të përballeni me gjithçka. Thjesht duhet të merrni ndihmë nga dikush që mendoni se i takon asaj. Mund të ketë disa përmirësime në mes të javës dhe ju ndoshta do të jeni më të gatshëm të përqendroheni më mirë në punë.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Në fillim të javës mund të keni një qëndrim të paqartë ndaj të dashurit tuaj. Xhelozia mund të përkeqësojë mirëkuptimin dhe të ngjall dyshime për ndjenjat tuaja. Kush është beqar dhe së fundmi ka mbyllur një lidhje do të ketë shumë mundësi për të bërë miq të rinj. Puna: Është një periudhë intensive për punë dhe shumë angazhime nuk ju lejojnë të shkëputeni. Për pjesën tjetër, java do të kalojë pa probleme dhe ngjarjet do të jenë të favorshme për të bërë marrëveshje dhe bashkëpunime. Do të keni gjithashtu fjalë respekti nga disa kolegë që do të vlerësojnë cilësitë tuaja.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Në një mjedis dashurie, mund të jetë koha e duhur për të kaluar në fazën tjetër të marrëdhënies tuaj. Kush ka një histori të rëndësishme mund të ndërmarrë hapin e madh, ndërsa kush dëshiron një fëmijë do të jetë në gjendje ta përmbushë këtë dëshirë. Risitë janë në horizont edhe për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të takojnë bashkëshortin e tyre ideal. Puna: Java do të jetë pozitive në frontin profesional. Në punë do të ketë një risi të rëndësishme në lidhje me organizimin, i cili do t’ju sjellë disa avantazhe. Do të ketë mundësi të këndshme për të përfituar sa më shumë nga kjo. Do të jetë puna juaj të zgjidhni ato që do të ndryshojnë të ardhmen tuaj.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët. Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Nëse jeni të sigurt që keni personin e duhur javën tjetër, mund të bëni plane të rëndësishme. Nga ana tjetër, ata që kanë pasur një krizë në çift, ende nuk do të dinë se çfarë të bëjnë dhe gjendja shpirtërore do të pasqyrohet në mjedisin familjar. Sidoqoftë, gjërat do të jenë më të mira nga e mërkura, kur do të ketë takime interesante edhe për beqarët. Puna: Këtë javë planetët shpallin lajme për sferën e punës, megjithatë me disponimin që e gjeni veten nuk do të keni mundësi të dalloni mundësitë më të mira për t’u rritur. Por mos e humbni zemrën dhe mbështetuni në vendosmërinë tuaj për të kapërcyer çdo vështirësi. Sidoqoftë, shmangni komunikimin me nervozizëm ndaj të tjerëve, mbajeni vetëm për veten tuaj.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).