Art & Kulturë

Horoskopi Javor, 2 – 8 Mars 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Fillimi i javës premton të jetë jo e mirë, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale. Disa çështje akoma ju shqetësojnë. Ju nuk jeni të prirur të ndryshoni mendimet tuaja në asnjë mënyrë dhe nuk i toleroni ata që marrin një qëndrim këmbëngulës ndaj jush. Do të ketë disa situata me të cilat do të përballeni me partnerin ose dikë me të cilin jeni shumë afër. Puna: Në punë mund të ketë disa pengesa në mes të javës, të cilat do të keni mundësi t’i tejkaloni me sukses. Sidoqoftë, edhe nëse jeni të zënë, nuk do të tërhiqeni dhe të rezistoni në modelet stresuese të punës. Për fat të mirë, fundjava do të jetë relaksuese dhe ju mund të pushoni.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Në këtë javë qielli është plot me ngjarje dhe emocione. Mund të jetë koha më e mirë për t’u dashuruar çmendurisht me një person ose për të konfirmuar një ndjenjë. Edhe nëse nuk e harroni me lehtësi të kaluarën, vlerësoni histori të reja, Venusi është i shkëlqyeshëm dhe mund të japë emocione fantastike brenda natës. Puna: vendasit e shenjës do të jenë plot dëshirë, është koha e duhur për të përfituar nga këto kalime pozitive, të cilat mund të jenë vendimtare për të ardhmen. E mërkura dhe e enjtja do jenë ditët më me fat për punën, por në përgjithësi e gjithë java do të jetë pozitive.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Java do të fillojë shumë mirë për ata që lindin nga shenja, Hëna do të jetë në gjendje t’ju dhurojë emocione të mrekullueshme. Edhe nëse disa keqkuptime të vogla mund të shfaqen me partnerin tuaj, ju prapë do të jeni të hapur për dialog dhe kjo do të jetë e rëndësishme për tu sqaruar menjëherë. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të krijojnë njohuri që mund të nënkuptojnë shumë. Për disa madje mund të ketë dashuri me shikim të parë! Puna: Javë harmonike për Binjakët. Ju jeni duke pritur për disa përgjigje ose ndonjë lajm të rëndësishëm. Periudha është mjaft pozitive dhe ju mund të merrni reagime të mira për punën, si dhe të merrni ato përgjigje që keni pritur.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Fatkeqësisht, Marsi nuk do të jetë në favorin tuaj këtë javë. Ju ndjeheni të shtypur, pothuajse të mbytur nga presioni i tepërt dhe nga shumë pengesa të imponuara nga dikush që është shumë afër jush. Prandaj jeni duke pritur për ndryshime në jetën tuaj private që do t’ju bëjnë të jetoni lirshëm emocionet tuaja. Takimet e reja për beqarët po vijnë. Puna: Në sferën e punës, gjërat po ecin mjaft mirë, edhe nëse nuk ka mungesë presioni. Java fillon në një mënyrë mjaft të lodhshme por mbaron mirë. Ndryshimet që po ndodhin janë pozitive dhe do t’ju nxisin të ndërmerrni projekte të reja.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Dashuria këtë javë do të dëshmojë të jetë shumë interesante dhe intriguese për çiftet e sapo lindura. Periudha është e shkëlqyeshme për zemrat e vetmuara që duan të jetojnë një histori pa shumë kufizime, por kini kujdes që të mos e lejoni veten të shkojnë në histori që shkojnë kundër rrymës ose që lindin paralelisht me një marrëdhënie tashmë të pranishme për ca kohë. Puna: Sipas horoskopit, fillimi i javës do të jetë mjaft i vështirë. Sidoqoftë, situata do të ndryshojë drejt së mërkurës me ardhjen e propozimeve shumë tërheqëse që do të shqetësojnë punën. Edhe për ata që janë ende në kërkim të një pune, mund të ketë disa lajme të mira, të cilat do të përmirësojnë situatën aktuale.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Javë e ardhurueshme do të jetë një javë e mbushur me gjallëri. Do të jeni në gjendje të shkëlqyeshme, do të përjetoni një sens të shkëlqyeshëm të mirëqenies dhe kjo do t’ju bëjë që të planifikoni disa largime të jashtëzakonshme me partnerin tuaj ose në çdo rast me miqtë tuaj më të afërt. Java do të sjellë fat edhe në zemrat e vetmuara. Puna: Javë e ngarkuar, plot lajme dhe surpriza në vendin e punës. Ka të ngjarë të ketë ndryshime pozitive për ata të cilëve u është caktuar një detyrë e rëndësishme. Natyrisht, mendimet nuk do të dështojnë, kryesisht për shkak të ankthit për të demonstruar aftësitë tuaja, por ju do ta bëni atë.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Nga një këndvështrim sentimental kjo javë do të sjellë në dritë tensione të lindura në të kaluarën. Dashuria venitet në sfond për shkak të problemeve në punë. Për çiftet që e duan njëri-tjetrin, megjithatë, nuk do të ketë asnjë problem të pazgjidhshëm, por nuk do të ishte keq të dilnit paksa të hutuar. Nëse jeni beqarë, është mirë të kontrolloni që nuk keni të bëni me një person të gënjeshtarë. Puna: Në këtë javë do të duhet të keni kujdes që të mos insistoni shumë në provokime. Ekziston një tension i caktuar në mjedisin e punës, ndryshimet që prekin disa projekte janë akoma në ajër, dhe mbase do të duhet të gjendet një ekuilibër i caktuar i cili kohët e fundit ka humbur.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Në këtë javë Jupiteri do t’ju japë një dritë të mirë pozitive. Fillimi do të jetë i qetë dhe do të shijoni gjithashtu një humor të shkëlqyeshëm, kështu që edhe grindjet e vogla me partnerin nuk do të shkaktojnë shqetësim. Sidoqoftë, do të jeni shumë kritik dhe nuk do të jepni vëmendje për çështje të caktuara. Beqarët që kanë kohë që nuk kanë mundësi të gjejnë dashuri, ka të ngjarë të zgjedhin njerëz të pamundur, dhe për këtë arsye ata vështirë se do ta gjejnë atë. Puna: Këtë javë do të duhet t’i kushtoni vëmendje disa mosmarrëveshjeve që mund të lindin me kolegë ose eprorë që nuk ju mirëpresin. Për të shmangur reagimet e pakontrolluara, thjesht përpiquni t’i drejtoheni diplomacisë dhe kontrolloni impulset negative.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Periudha e polemikës ka përfunduar më në fund, falë Venusit përsëri të favorshme madje zemrat e vetmuara mund të përjetojnë emocione të mëdha. Nëse tashmë keni një person në krah, mund të tregoni butësinë tuaj dhe të shtoni një prekje sensualiteti në marrëdhënie. Më mirë të shmangni kontrastet me shenjat që mund të shkaktojnë ndonjë siklet. Puna: Ju do të duhet të hidhni dritë në disa pika kryesore në lidhje me projektet tuaja të ardhshme. Disa vendime të marra me nxitim mund të rrezikojnë qëllimet tuaja dhe madje të çojnë në dështimin e gjithë punës suaj. Në këtë javë do të keni mundësinë dhe kohën për të reflektuar në zgjedhjet e ardhshme.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Këtë javë do të keni më shumë kohë për t’i kushtuar marrëdhënies suaj si çift ose anëtarëve të familjes tuaj, të cilët, në periudhën e fundit, kanë zënë vendin e dytë për shkak të angazhimeve të punës. Sidoqoftë, në marrëdhënie më të forta mund të ketë disa keqkuptime, të cilat do të shkaktojnë diskutime. Ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të provojnë shumë emocione nëse vendosin të përfshihen. Puna: Profesioni juaj, i kombinuar me aspiratën për të arritur sukses, do t’ju japë frymëzim për të arritur qëllimet e dëshiruara. Mos harroni se njerëzit me të cilët rri larg, gjithashtu mund të jenë të rëndësishëm për të lehtësuar suksesin dhe t’ju lejojnë të përmbushni së pari ëndrrat tuaja.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Këtë javë mund të keni vuajtje për dhimbjet e vjetra, dhe ndonjëherë do të besoni se nuk do të jeni në gjendje të kapërceni atë që ju mban të lidhur me të kaluarën. Sidoqoftë, këmbëngulja juaj do të jetë thelbësore për të kapërcyer momentet më të errëta. Nëse keni një lidhje të fortë do të përballeni më së miri këtë periudhë, ndërsa beqarët do duhet të përpiqen të rezistojnë. Puna: Në këtë javë do të duhet të përpiqeni të përballeni me një kapitull të ri në sferën e punës, veçanërisht duke marrë një ton më optimist. Besoni intuitat tuaja dhe mos kini frikë të filloni projekte të reja, do të mbroheni nga yjet.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Ardhja e kësaj jave do të sjellë qëllime të mira. Energjia hënore do t’ju shoqërojë në ditët tuaja, do të jeni në një humor të mirë dhe në gjendje të shkëlqyeshme dhe gjithashtu mund të shijoni mbrëmje të këndshme dhe shpërblyese për të kaluar me partnerin dhe miqtë tuaj. Surprizat e mundshme në fundjavë për beqarët, do të ketë shoqëri të mirë. Puna: Faza e punës po ju jep kënaqësi të mëdha, është një moment pozitiv dhe jeni duke ndërmarrë hapa të mëdhenj përpara për të realizuar projektet tuaja. Gjendja e mirë do t’ju bëjë të shikoni gjërat nga ana më e mirë dhe të bëni programe që keni ndërprerë për mungesë burimesh dhe ideje.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).