Art & Kulturë

Foto/ Koleksioni i ri i River Island përmban disa dizenjo fantastike nga vitet ’20 e ‘90

Kompania e famshme e veshjeve britanike River Island ka nxjerrë koleksionin e saj të ri, që është një bashkëpunim me stilisten angleze Holly Fulton.

Veshjet e këtij koleksioni janë lançuar në website-in zyrtar të markës (riverisland.co.uk), të cilat shfaqin llojshmëri stilesh të ndryshme për të gjithë klientët, që nga fustanet me temina për të dalë në darkë e deri tek pantallonat me lule shumëngjyrëshe.

Për dizenjimin e këtyre veshjeve stilistja Fulton është inspiruar nga moda e viteve ’90. Ato variojnë në çmime të ndryshme, që nga 25 paund e deri në 300 paund.


Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).