Art & Kulturë

Eurosong 2019/Jonida Maliqi dhe delegacioni shqiptar në Tel Aviv

Këngëtarja Jonida Maliqi së bashku me stafin organizativ tashmë janë në Tel Aviv. Artistja shqiptare do të interpretojë në mbrëmjen e datës 16 maj në skenën e Eurovizionit. Pas disa tureve në disa vende të ndryshme të botës, këto ditë në Tel Aviv do të shërbejnë për të bërë prova para, se artistja të përballet me konkurrentët e tjerë që garojnë për çmimin e madh, Eurosong 2019.

Kënga “Ktheju tokës” me tekst edhe kompozim të Eriona Rushitit trajton fenomenin e emigrimit, i cili është një fenomen fort i njohur për shqiptarët, që nga fillimi i viteve ’90 deri në ditët e sotme. Prandaj është shkruar, edhe si një thirrje për të larguarit…

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).