Art & Kulturë

ELEKTROSHOK

ELEKTROSHOK”🎭
nga Tobias Xhaxhiu, me regji të Sara Smaja.
‼️PREMIERË ‼️
🗓➡️5-6-7-8-9 TETOR ORA ⏰️19.00

❗️Prodhim i Fondit tĂ« Teatrit pĂ«r tĂ« Rinj, me mbĂ«shtetjen e Ministria e KulturĂ«s @ministriakultures dhe Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

đź—ŁKur Roberti, dramaturgu mĂ« i famshĂ«m i FederatĂ«s, tenton tĂ« vetĂ«vritet pĂ«r t’i shpĂ«tuar torturave tĂ« ShĂ«rbimit Sekret, njĂ« ftesĂ« e papritur nĂ« rezidencĂ«n e Liderit Suprem e shpĂ«ton atĂ« nĂ« çastin e fundit. Atje ai do tĂ« pĂ«rballet me njĂ« vendim qĂ« do tĂ« vĂ«rĂ« nĂ« pikĂ«pyetje jo vetĂ«m ndĂ«rgjegjen e tij si artist, por edhe vetĂ« fatin e njerĂ«zimit.

Aktorë: Aleksandër Mitrollari, Urim Aliaj, Ermir Hoxhaj, Theodhora Dhimo.
Bendis Qose: Skenografe/Kostumografe
Aldo Aliaj: Koreograf
Eleonora Bezati: As. Regjisor
Grafikat: Ditmar Kolaj
Special Guest: Fiona Rushiti
🎫Çmimi i biletës | 300 Lekë
Biletaria | E MARTË-E DIEL ⏰️09:00-13:00 & 16:00-19:00
REZERVONI 📱0695717746 ose në inbox

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).