Art & Kulturë

Despacito thyen rekordin botëror të Youtube

Despacito” i Luis Fonsi është videoja më e shikuar në historinë e YouTube. Kënga ka mbledhur më shumë se 6 miliardë shikime.

Videoja e dytë më e shikuar në YouTube është “Shape Of You” nga Ed Sheeran, me 4.1 miliardë shikime.

“Despacito” është videoja e dytë më e shpejtë muzikore që goditi me 1 miliard shikime, pas “Hello” të Adele.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).