Art & Kulturë

Adelina Ismaili ‘ndez’ skenën e Festivalit të Këngës me performancën e saj

Këngëtarja e famshme, Adelina Ismaili, ishte e ftuara speciale e natës së dytë të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Ajo u ngjit në skenën e këtij festivali, ku ka qenë konkurrente vite më parë, për të rrëfyer emocionet dhe të rejat më të fundit nga jeta e saj personale.

“Të jem pjesë e kësaj madhështie është një rilindje për mua. Unë jam fëmijë i festivaleve, kam filluar qysh gjashtë vjeçare në festivale”, është shprehur ajo gjatë bisedës me moderatorin e festivalit, Adi Krastën.

Megjithatë, momenti më i bukur që u mirëprit nga publiku me duartrokitje të pafundme, ishte kur Adelina risolli në skenë performancën e saj të këngës “Zemrën Nuk Ta Fal”, me të cilën ka konkurruar vite më parë në Festivalin e Këngës në RTSH.

Performanca e saj në Edicionin e 56-të të Këngës:

https://www.youtube.com/watch?v=QdtQ1UBZ3M8

Performanca e saj në Edicionin e 35-të të Festivalit të Këngës në RTSH:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=_S9jaoeMpe4

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).