Art & Kulturë

Video/ Ky është urimi i Ministrisë së Kulturës për festat e fundvitit

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Mirela Kumbaro, ka postuar në faqen e saj zyrtare në Facebook, urimin e saj për vitin 2018 me një video të gëzueshme.

Në këtë video, shihet Kumbaro që u shpërndan dhurata fëmijëve të vegjël, si edhe sopranoja shqiptare Inva Mula.

Më poshtë gjeni videon e këtij urimi:

https://www.facebook.com/Mirela.Kumbaro.Furxhi/videos/1586270174775166/

 

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).