Art & Kulturë

Vespa Parade Tirana 2017

Jane te ftuar te gjithe !!!

Festa me e madhe e motorreve vespa ne kryeqytet. Kete vit do te zhvillohet tek Pazari i Ri me 23 shtator. E vecanta kete vit eshte se do ti japim vemendje anes tradicionale te qytetit te Tone!

Nuk eshte vetem nje feste motorristesh, por dhe nje aktivitet kulturor dhe social. Eshte nje aktivitet qe bashkon njerez , qe promovon ruajtjen e tradites, por dhe mbeshtet pasionet e bukura sic eshte edhe pasioni per VESPEN !

Pervec parades te vespave, garimit, prezantimeve, falenderimeve, birres, shoqerise se mire etj…e vecanta ne kete feste do te jete muzika tradicionale live me kengetaret e mirenjohur Greta Zani dhe Artur Yzeiri, shoqeruar nga orkestra dhe klarinetisti Spartak Kurteshi.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).