Art & Kulturë

Vdes siç vdes një vend/ Teatri Kombëtar

Teatri Kombetar, 21-24 shtator
Vdes siç vdes një vend/Dimitris Dimitriadis
Perktheu: Eleana Zhako
Regjia: Rozi Kostani
Interpretojne: Alfred Trebicka, Rozi Kostani

Violeta Trebicka, Ina Morinaj, Benada Mulla.
Silvio Goskova, Lejda Celi, Artan Skenderasi, Kesina Lami, Arild Stafa, Jona Hoxha, Armando Mehmeti.
Skena&Kostumet: Desantila Lika
As.Regji: Iris Canaj&Kleard Germenji

Fotografia: Edvina Meta
Video Artistike: Chill Pro Art
Droni: Royald Elezaj

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).