Art & Kulturë

Turjan Hyska largohet nga Vizion Plus, fillon emision në kanal tjetër

Lajmi mbi mbylljen e emisionit “Oktapod” të Turjan Hyskës bëri shumë bujë në media muajin e kaluar.

Ishte vet moderatori ai që e bëri të ditur këtë lajm nëpërmjet një postimi në Instagram, ku shkroi se kjo eksperiencë intersante i ka shërbyer shumë.

Por kur do ta shohim tani Turin që u mbyll “Oktapod”?

Sipas disa burimeve nga “Xing.al”, Turjan Hyska do të fillojë emisionin e tij të ri në ekranin e televizionit Klan Plus. Më shumë detaje mbi natyrën e emisionit nuk janë zbuluar ende.

 

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).