Art & Kulturë

Tom Hanks në një film për Elvis Presley

Një film mbi jetën e Elvis Presley, i regjisorit Baz Luhrmann, i njohur për filma fantastikë si ”Romeo and Juliet”, ”The Great Gatsby”, ”Moulin Rouge” dhe ”Australia”, do të xhirohet në Kuinslend, Australi.

”Filmi do të prodhohet nga studiot e ‘Village Roadshow’ brenda fundit të vitit”, sipas radios kombëtare australiane ”Abc”.

Fituesi dy çmimeve Oscar, Tom Hanks ka nënshkruar një kontratë për rolin e kolonelit Tom Parker, i cili ishte menaxheri i Elvis Presley, ndërsa po kërkohet aktori që do të luajë mbretin e rock’n’rollit.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).