Art & Kulturë

Vetëvrasësi vjen në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombëtar sjell në skenë në datat 24-25-26-27 Maj tragjikomedinë “Vetëvrasësi”, një bashkëprodhim i realizuar me Teatrin A. Z. Çajupi, Korçë. Një i ri, i papunë, Semion, beson se përgjigja ndaj problemeve të tij është të mësojë të luajë instrumentin tuba. Por, plani i tij dështon dhe ai vendos të kryejë vetëvrasje. Fqinji i tij, […]

“Vetëvrasësi” vjen premierë në Teatrin e Korçës

Shfaqja “Vetëvrasësi” do të ngjitet premierë në skenën e Teatrit “Andon Zako Çajupi” në qytetin e Korçës. Me regji nga Sulejman Rushiti dhe kostumografi nga Bernarda Gjata, në këtë vepër do të interpretojnë aktorët: Elia Zaharia, Neritan Liçaj, Zamira Kita, Albano Prodani, Klodjana Keco, Antonio Tole, Ilda Pepi, etj. Një i ri, i papunë, Semyon, […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).