Art & Kulturë

Era Istrefi konfirmon: Shihemi së shpejti në finalen e Kampionatit Botëror

Është paralajmëruar që sa kohë që këngëtarja kosovare do të këndojë në Kampionatin Botëror të Futbollit. Era Istrefi është pjesë e këngëtarëve të këngës zyrtare të këtij kampionati – ‘Live it up’, bashkë me Will Smith dhe Nicky Jam. Sot vet këngëtarja e ka konfirmuar këtë permes rrjetit social Instagram. Era Istrefi do të këndojë […]

Era Istrefi do flasë shqip në mes të Rusisë

Këngëtarja Era Istrefi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në ceremoninë përmbyllëse të Botërorit në Rusi. Në linjë direkte nga Presidenca e Shqipërisë krah z. Ilir Metës këngëtarja ka pranuar se do jetë në mbyllje. Pyetur mbi faktin nëse do flasë shqip në këtë performancë për të shfaqur anën shqiptare, Istrefi u përgjigj: ‘Do e gjej mënyrën. […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).