Art & Kulturë

Ermal Meta Live tek Sheshi Skenderbej

Në mbrëmjen e 1 Qershorit bashkë me Ambasadën Italiane organizojmë një festë gjigante te Sheshi Skenderbej për Festën e Republikës Italiane e miqësinë mes dy vendeve tona. E kush më mirë se Ermal Meta e përfaqëson këtë histori suksesi? Ju presim të gjithë në shesh për të nisur një stinë festive të paparë në Kryeqytet këtë verë!

Meta dekoron motrën e Mbretëreshës Geraldinë në Francë, ja motivacioni

Presidenti Ilir Meta i ka dorëzuar dje dekoratën e lartë “Nënë Tereza”, motrës së Mbretëreshës Geraldinë, zonjës Sylviane Muselier për kontributin që ka dhënë me ndihma humanitare për Shqipërinë. Meta e vlerëzon Muselier si një zonje të jashtëzakonshme që shtëpinë e saj në Marsejë e ktheu në shtëpinë e shqiptarëve. Në ceremoni merrnin pjesë edhe […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).