Art & Kulturë

Ledri dhe Ermali publikojnë këngën më të re Lexo më shumë tek ZONEELIRE.AL

Ledri Vula dhe Ermal Fejzullahu kanë publikuar një tjetër këngë së bashku. Me ritme verore dy këngëtarët prezantuan “M’ke harru”. Ajo që kishte të veçantë kjo këngë është fakti që pjesëmarrëse është nëna e reperit, Xheraldina Vula. Ajo është një nga tekstshkruesit bashkë me djalin e saj dhe Ermalin. Siç duket për të arritur një […]

E festoni vitin e ri në Tiranë? Ja lokalet që organizojnë party mbrëmjen e 31 dhjetorit!

Është kthyer në një traditë për të gjithë shqiptarët tashmë, që në mbrëmjen e ndërrimit të viteve, të mblidhen së bashku me familjen dhe të shijojnë një darkë festive plot me gatime tradicionale. E pasi troket mesnata dhe ka ardhur zyrtarisht data 1 janar, nuk janë të paktë njerëzit që zgjedhin ta festojnë hyrjen e […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).