Art & Kulturë

Mimozat lulëzojnë për 14 mars tek sheshi “Nënë Tereza”

Me rastin e Ditës së Verës, tek Kolonat në Sheshin “Nënë Tereza”, do të organizohet një street party me këngëtarët dhe dj shqiptarë më të famshëm të momentit. Kjo organizohet nga Ministry of Events dhe Bashkia Tiranë, të cilët sjellin së bashku super eventin “Mimozat 2018”. Këngëtarët që do të performojnë janë: Anxhelo Koçi, Fero, […]

E festoni vitin e ri në Tiranë? Ja lokalet që organizojnë party mbrëmjen e 31 dhjetorit!

Është kthyer në një traditë për të gjithë shqiptarët tashmë, që në mbrëmjen e ndërrimit të viteve, të mblidhen së bashku me familjen dhe të shijojnë një darkë festive plot me gatime tradicionale. E pasi troket mesnata dhe ka ardhur zyrtarisht data 1 janar, nuk janë të paktë njerëzit që zgjedhin ta festojnë hyrjen e […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).