Art & Kulturë

Dren Abazi rikthehet me një koncert recital në Prishtinë.

“Jemi shume te lumtur qe pas shume viteve,me ne fund po rikthehemi ne Prishtine,me nje koncert recital te shumepritur per ne. Albumi i ri “Mes Yjesh”, (me orkester te madhe),10 vjetori i ZZO-se dhe shume surpriza te tjera,ne nje nate speciale per te gjithe . 12 Korrik , ju presim te gjitheve ne Amfiteatrin e […]

Dren Abazi në Amfiteatër

Rikthehet në Tiranë pas një suksesi të padiskutueshëm me albumin e ri “Mes Yjesh”, një nga artistët më të rëndësishëm të muzikës së re shqiptare, Dren Abazi. E enjte 27 Shtator, ora 20:00 te Amfiteatri i Tiranës. Mos e humbisni këtë natë magjike! *Biletat: – Amfiteatri i Tiranës. – Biletaria Teatri Metropol 9:00-13:00 dhe 18:00-20:00.

Dren Abazi & Bend hedhin në treg albumin e tyre të ri me anë të një eventi special për fansat…

Këngëtari i njohur kosovar dhe bendi i tij Zig Zag Orchestra, do të promovojnë albumin e tyre “Mes Yjesh” nëpërmjet një koncerti në Tiranë, në prag të festave të fundvitit. Albumi përmbledh disa prej produksioneve më të mira të band-it, në të cilat ndërthuren mjeshtërisht ritmet ballkanike me nota jazz-i. Në këtë koncert recital, që […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).