Art & Kulturë

Zbulohet bunkeri sekret i Hitlerit (Foto)

Fotografi dhe eksploratori Marc Asket, ka zbuluar një prej bunkerëve të fundit në të cilin ka qëndruar diktatori gjerman, Adolf Hitler. Ky bunker ndodhet në një zonë të fshehtë në mesin e një pylli në Francën veriore dhe është përdorur nga Hitleri e ushtria e tij për të planifikuar pushtimin e Britanisë. Në pamjet që […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).