Art & Kulturë

“Once Upon a Time in Hollywood” do bëhet miniseri

Menjëherë pasi që filmi “Once Upon a Time in Hollywood”, me regji të Quentin Tarantinos, mbërriti në kinema, filluan të qarkullojnë thashetheme se skenaristi/regjisori i njohur po mendon t’i shndërrojë pamjet e papublikuara në një miniseri për Netflixin. Regjisori e bëri të njëjtën gjë në fillim të këtij viti, duke i publikuar kuadrot shtesë të […]

Çështja “Weinstein”/ Brad Pitt gati për të prodhuar filmin mbi producentin famëkeq

Historia e hetimit të gazetarëve të “New York Times”, të cilët zbuluan skandalin e abuzimeve ndaj fermave të Harvey Weinstein, do të vijë së shpejti si një produksion kinematografik. Ky lajm u konfirmua nga vet “New York Times”, ndërsa filmi do të prodhohet nga kompania filmike e Brad Pitt, “Plan B”, si edhe nga “Annapurna […]

E sigurt që s’keni për t’i njohur këta aktorë të famshëm, transformimi i tyre do t’ju lëjë pa fjalë

Gjithmonë në sytë e publikut, të kuruar deri në detajin më të vogël nga stilistët dhe grimierët që u venë gjithmonë nga pas – Kështu shfaqen para nesh VIP-at e Hollywood. Megjithatë, një pjesë që ka ngelur në errësirë dhe nuk është shumë e ditur për publikun e gjerë, mbeten transformimet e tyre për rolet […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).